پایان نامه شیمی : مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

۱-۳ الگوریتم هیوریستیک

هیوریستیک­ها[۱] عبارت از معیارها، روش­ها یا اصولی برای تصمیم­گیری بین چندین خط مشی و انتخاب اثربخش­ترین آن ­ها برای دستیابی به اهداف مورد نظر می باشند. سیستم­های پیچیده اجتماعی، تعداد زیادی از مسائل دارای طبیعت ترکیباتی را پیش روی ما قرار می­دهد. به عنوان مثال مسیر کامیون­های حمل و نقل باید به شکل بهینه تعیین شود. تئوری پیچیدگی[۲] به ما می­گوید که مسائل ترکیباتی اغلب چند جمله­ ای[۳] نیستند. این مسائل در اندازه­های کاربردی و عملی خود به قدری بزرگ هستند که نمی­توان جواب بهینه آنها را در مدت زمانی قابل قبول به دست آورد. با این وجود، این مسائل باید حل شوند و بنابراین چاره­ای نیست که به جواب­های با تقریب بهینه بسنده نمود.

الگوریتم­هائی داریم که می­توانند یافتن جواب­های خوب در فاصله مشخصی از جواب بهینه را تضمین کنند که به آن­ها الگوریتم­های تقریبی می­گویند. الگوریتم­های دیگری هستند که تضمین می­دهند با احتمال بالا جواب “نزدیک بهینه[۴]” تولید کنند که به آن­ها الگوریتم­های احتمالی گفته می­شود. جدای از این دو دسته، می­توان الگوریتم­هائی را پذیرفت که هیچ تضمینی در ارائه جواب ندارند اما بر اساس شواهد و سوابق نتایج آن­ها، به طور متوسط بهترین تقابل کیفیت و زمان حل برای مسئله مورد بررسی را به همراه داشته­اند. به این الگوریتم­ها، الگوریتم­های هیوریستیک گفته می­شود.

هیوریستیک­ها نتیجه برقراری اعتدال بین دو نیاز هستند: نیاز به ساخت معیارهای ساده و تمایز درست بین انتخاب­های خوب و بد.

خاصیت هیوریستیک­های خوب این است که ابزار ساده­ای برای تشخیص خط مشی­های بهتر ارائه می دهند. در حالی که این الگوریتم­ها الزاما، تشخیص خط مشی­های اثربخش را تضمین نمی­کنند اما اغلب به صورت شرط کافی این تضمین را فراهم می­آورند.

بیشتر مسائل پیچیده نیازمند ارزیابی تعداد انبوهی از حالت­های ممکن برای تعیین یک جواب دقیق می­باشند. زمان لازم برای یافتن یک جواب دقیق اغلب بیشتر از یک طول عمر است. هیوریستیک­ها با استفاده از روش­هائی که نیازمند ارزیابی کمتر هستند و جواب­هایی در محدوده ­های زمانی قابل قبول ارائه می­نمایند، دارای نقش اثربخشی در حل چنین مسائلی خواهند بود.

در حالت کلی الگوریتم­های هیوریستیک را به سه دسته تقسیم می­کنند:‌

  • الگوریتم­هائی که بر هدایت هیوریستیک یک الگوریتم سازنده یا جستجوی محلی متمرکز می­شوند، به گونه­ای که آن الگوریتم بتواند بر شرایط حساس غلبه کند به این الگوریتم­ها، متاهیوریستیک[۵] گفته می­شود.
  • الگوریتم­هائی که بر ویژگی­های ساختاری مسأله و ساختار جواب متمرکز می­شوند و با استفاده از آنها الگوریتم­های سازنده یا جستجوی محلی تعریف می­کنند.

[۱] .Heuristics

  1. ۲٫ Complexity Theory

[۳]. Polynomial

  1. ۴٫ Near Optimal

[۵]. Meta Heuristic

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان