پایان نامه شیمیمطالعه ی تئوریکی جایگزینی آلومینیوم و فسفر در موقعیت های متفاوت سیلسیوم کاربید نانو لوله

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ی تئوریکی جایگزینی آلومینیوم و فسفر در موقعیت های متفاوت سیلسیوم  کاربید نانو لوله

قسمتی از متن پایان نامه :

-۹ نانوذره چیست ؟

در معنا نمودن نانون ذرات از تعاریف متعددی استفاده نموده اند اما بطور خاص نانوذرات دارای دارای قطری بین ۱ تا ۲۵۰ نانومتر می باشند[ ]. بعبارتی آنها در حوزه ایی مابین اثرات کوانتومی اتم ها ، مولکول ها و خواص توده ایی قرار می گیرند. مواد مختلف در این مقیاس از خود خواص متفاوت و جالبی را بروز می دهند . توانایی ساخت و کنترل ساختار نانوذرات به دانشمندان و مهندسین امکان می دهد خواص حاصله را تغییر داده و بتوانند خواص مطلوب را مواد طراحی کنند. موارد فوق العاده گسترده وجود دارند که اندازه فیزیکی ذره می تواند خواص بهبود یافته مفیدی را بوجود آورد مثلا اندازه کوچک ذرات امکان صیقل دهی ظریف تر سطوح را فراهم می کند . نانوذرات به قدری کوچکند که می توان گفت بی نظمی در آنها وجود نداشته و لذا فلزات پرقدرت و بسیار سخت را می توان از آنها تولید کرد. مساحت سطحی بالای آنها سبب تولید کاتالیزورهای کاراتر و مواد پرانرژی تر می گردد .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– نتایج محاسبات طول پیوند نانولوله زیگزاگ (۰و۸) سیلیسیم کاربید نشان می دهد

که با جایگزینی اتم های آلومینیوم و فسفر طول پیوند بزرگتر و زاویه پیوند کوچکتر می شود.

 

 

۲-نتایج حاصل از محاسبات پارامترهای پوششی شیمیایی  CSI و CSA بر حسب

موقعیت های اتم ها برای هسته های سیلیسیم و کربن حالت زیگزاک ( ۰و ۸) ارائه شده است.افزایش مقدار CSI به معنای بیشتر شدن دانسیته ابر الکترونی در اطراف هسته می باشغد اماافزایش مقدار CSA به معنای بیشتر شدن توزیع دانسیته ابرالکترونی در راستای محغور Z می باشد.

۳- تراکم ابر الکترونی اوربیتا هومو در همه مدل ها بر روی اتم کربن و تراکم ابر

الکترونی لومو در همه مدل ها بر روی اتم سیلیسیم متمرکز است. موقعیت هایی با تراکم ابرالکترونی اوربیتا هومو برای جذب گونه الکتروفیل و مناطق با تراکم ابر الکترونی لومو برای جذب گونه نوکلئوفیل مناسب هستند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : مطالعه ی تئوریکی جایگزینی آلومینیوم و فسفر در موقعیت های متفاوت سیلسیوم  کاربید نانو لوله