پایان نامه رشته شیمی : مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 ۱-۴ هوش مصنوعی

هوش مصنوعی[۱]، دانش ساختن ماشین­ها یا برنامه­های هوشمند است.

هوش مصنوعی، شاخه­ای از علم کامپیوتر است که ملزومات محاسباتی اعمالی همچون ادراک، استدلال و یادگیری را بررسی کرده و سیستمی جهت انجام چنین اعمالی ارائه می­دهد.

درحقیقت هوش مصنوعی، مطالعه روش­هائی است برای تبدیل کامپیوتر به ماشینی که بتواند اعمال انجام شده توسط انسان را انجام دهد.

این شاخه علاوه بر این که به طور کلی با علم کامپیوتر ارتباط دارد به ریاضیات، زیست­شناسی، روانشناسی، علم شناخت و فلسفه نیز مربوط است که توانائی انسان در تلفیق تمام این اطلاعات در نهایت روند شکل­گیری هوش مصنوعی را بهبود می­بخشد.

هوش مصنوعی به خودی خود علم جوانی است اما در واقع شروع این علم را سال ۱۹۵۰ می­دانند یعنی زمانی که آلن تورنیگ[۲] مقاله خود را در مورد چگونگی ساخت ماشین هوشمند ارائه داد. تورینگ در این مقاله یک روش برای تشخیص هوشمندی پیشنهاد داد که این روش بیشتر شبیه یک بازی بود. فرض کنید شما در یک سمت دیوار یا پرده قرار دارید و شخصی هم آن سوی دیوار قرار دارد که ارتباط شما با همدیگر به صورت تله تایپ می­باشد یعنی می­تواند به راحتی مکالمه بین شما انجام گیرد حال اگر پس از پایان مکالمه به شما گفته شود که آنچه پشت دیوار بوده یک ماشین هوشمند بوده نه یک انسان، آن وقت شما موفق به گذراندن تست تورینگ شده­اید. اگر در وسط مکالمه شما متوجه می­شدید که پشت دیوار یک ماشین است پس باید به هوشمندی آن شک کنید.

باید یادآوری کنیم که تنها بخشی از خصایص هوش انسان برای بوجود آوردن هوش مصنوعی به کار گرفته شده است نه همه آن ­ها، اما بدون شک در آینده نزدیک ماشین­های مصنوعی قادر به تفکرات و استدلال­های هوشمندانه خواهند بود. کاربرد هوش مصنوعی بیشتر در زمینه علوم نظامی، کنترل اتوماتیک، ربات­ها، بازی­های رایانه­ای و غیره می­باشد.

علاوه بر این، کار بر روی توسعه سیستم­های هوشمند با الهام از طبیعت (هوشمندی­های غیر از هوش انسان) اکنون از زمینه­های پرطرفدار در هوش مصنوعی است. به طور مثال لانه سازی موریانه ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

موریانه­ها رفتار خاصی در ساخت لانه خود دارند، که مورد توجه دانشمند فرانسوی گرس[۳]، قرار گرفت و در مورد آن مطالعه نمود.

  1. ۲۲٫ Alen Toring

[۳]. Gress

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 مدلسازی طول موج ماکزیمم جذب رنگهای آزو توسط الگوریتم مورچه و فعالیت داروئی مشتقات کاپساسین با استفاده از ماشین بردار پشتیبان