ویژگی­های فیزیکی­ ای که در تقطیر بنزین موتور بایتس مورد اندازه­ گیری-پایان نامه شیمی

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

ویژگی­های فیزیکی­ ای که در تقطیر بنزین موتور بایتس مورد اندازه­ گیری

قسمتی از متن پایان نامه :

-۱٫ مقدمه

فراورده­های نفتی پیش از آنکه به بازار مصرف عرضه شوند مورد بررسی و کنترل قرار می­گیرند. و چون تجزیه ترکیبات جهت شناسایی اجزای آن بسیار مشکل می­باشد لذت عمل کنترل فقط با استفاده از خواص فیزیکی و یا شیمیایی ترکیبات نفتی انجام می­گیرد.

امروزه معمولاً در قسمت انتهایی، یعنی در محل خروج مواد از دستگاه­ها، به­طور متوالی برخی از خواص را بوسیله­ی دستگاه­های اندازه گیری خودکار می­سنجندو برای اینکه بطور منظم بتوان یک برش تهیه نمود، نباید شرایط عمل را تغییر داد تا درجه حرارت، فشار و سایر متغیرهای عملیاتی همواره ثابت بماند. پس نتیجه گرفته می­شود که پیش از کاربرد ماده­ی نفتی که به هر دلیل باید شرایط فیزیکی آنها با اعداد استاندارد که از پیش تعیین و بررسی شده اند همخوانی داشته باشد. در غیر اینصورت تجدید عمل پالایش و یا تصفیه و یا هرگونه تغییری که لازم باشد باید انجام گیرد[۴].

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 ویژگی­های فیزیکی­ای که در تقطیر بنزین موتور بایتس مورد اندازه­گیری واقع شوند عبارتند از: IBP[1]، میزان برگشتی در ۱۰%،۵۰،۹۰ و FBP[2] که طبق استاندارد تعریف شده هر کدام باید از حدود معینی تجاوز ننماید[۵].هدف ما از این تحقیق پیش­بینی کردن عدد آرام سوزی بنزین موتور با استفاده از داده های فوق به روش شبکه­ی عصبی مصنوعی می­باشد

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان ویژگی­های فیزیکی­ ای که در تقطیر بنزین موتور بایتس مورد اندازه­ گیری