سوغات کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان در چند سال گذشته رشد و پیشرفت زیادی کرده می باشد و در بین گردشگران از دور افتاده ترین مناطق جهان به ویژه کشور خودمان محبوبیت زیادی دارد. این کشور با نام “بهشت خریداران” شناخته می گردد و مراکز خرید شیک و مجلل در شهر باکو و دیگر شهرها قرار دارد که لحظات شادی را در ذهن گردشگران رقم خواهد زد. سوغات آذربایجان بسیار محبوب می باشد و در بسیاری از مراکز خرید پیدا می گردد. در این مقاله قصد داریم شما را با سوغات کشور آذربایجان آشنا کنیم.

  • فرش

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

نماد ملی آذربایجان و گران ترین سوغاتی این کشور فرش می باشد که بسیاری از آن ها به دست مردم این کشور ساخته می گردد. بسیاری از گردشگران تور آذربایجان فرش را برای تزئین خریداری می کنند. این فرش ها در طرح ها  رنگ های مختلف وجود دارند و کیفیت بسیار بالایی دارند اما قیمت آن ها نیز بالا می باشد. جالب می باشد بدانید مردم آذربایجان همانند مردم ایران بر این باور هستند که فرش هرچه قدیمی تر به نظر برسد ارزش بیش تری دارد. همچنین بعضی از کیف ها نیز طرح فرش هستند که شما را شگفت زده می کند.

  • جواهرات

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

یکی از سوغات آذربایجان که در بین مسافران تور باکو از اهمیت زیادی جواهرات می باشد. جواهرات آذربایجان از جنس طلا و نقره هستند و طراحی بسیار زیبایی دارند و تکنولوژی به کار رفته در آن بسیار پیچیده می باشد. جواهرات آذربایجان آن به عنوان یک شاهکار زیبا شناخته می شوند و زمان زیادی برای ساخت آن صرف می گردد.

  • نقاشی های نفتی

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

اذربایجان یکی از کشورهایی می باشد که از طریق نفت درآمد زیادی دارد و جالب می باشد بدانید آن را با هنر آمیخته می باشد. هنرمندان آذری با بهره گیری از نفت آثار مختلفی همانند مکان ها تاریخی و دیدنی باکو می پردازند.

  • مربا و شیرینی جات

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

یکی از فرهنگ های اصیل در آذربایجان درست کردن مربا و شیرینی جات می باشد که در فرهنگ بومی آن در جایگاه بالایی برخوردار می باشد. در این کشور معمولاً چای را با مربا و شیرینی میل می کنند. مانند مرباهای معروف در آذربایجان می توان به مربای گیلاس تصریح نمود.

  • تخته نر

سوغات کشور آذربایجان
سوغات کشور آذربایجان

تخته نر یکی از قدیمی ترین بازی هایی می باشد که در تاریخ بشر به ثبت رسیده می باشد و به دست پادشاهان پارسی ساخته شده می باشد. گردشگران می توانند در بسیاری از فروشگاه های شهر تخته نر را تهیه کنند. اگر شما بازی تخته نر را بلد نباشید می توانند به عنوان دکوراسیون آن را خریداری می کنند.