سنتز مشتقات پیرانوپیرانها

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 سنتز مشتقات پیرانوپیرانها

قسمتی از متن پایان نامه :

چکیده

پیران‌ها دسته مهمی از ترکیبات آلی را تشکیل می‌دهند که دارای خواص دارویی و بیولوژیکی مختلف هستند و در ساخت تری پپتیدهایی مانند قارچ‌ها، حشره کش‌ها، مواد ضد ویروس و ضد تشنج به کار می‌روند.

در این تحقیق برای اولین بار ترکیبات بیس بنزوپیرانو پیران- ۶، ۸-دی اون از واکنش ۴-هیدروکسی کومارین با انواع آلدهیدهای آروماتیک در حضور کاتالیزگر سدیم دی فنیل آمین-۴-سولفونات در یک مرحله و در شرایط ملایم، زمان کوتاه و با بازده بالا سنتز شدند.

 

 

واژگان کلیدی: ۴-هیدروکسی کومارین، آلدهید، بیس بنزو پیرانو پیران-۶،۸- دی اون، سدیم دی فنیل آمین-۴- سولفونات

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

٢-١- هدف تحقیق

کومارین ها ترکیباتی با خواص دارویی متعدد هستند. از آنها به طور گسترده در فعالیت‌های دارویی مانند ضد سرطان، ضد انعقاد خون، ضد تشنج استفاده می‌شود. ۴-هیدروکسی کومارین از خانواده مواد ضد ویتامین K و ضد انعقادی است. مواد دارویی که معمولاً از آنها ساخته می‌شود، از طریق افزایش یک استخلاف بزرگ در موقعیت ۳ (کربن حلقه بین گروه‌های هیدروکسیل وکربونیل) بدست می‌آیند. این استخلاف بزرگ برای فعالیت‌های ضد انعقادی نیاز است ]۴۷-۴۸ [.

در بیشتر گزارش‌های ارائه شده از واکنش ۴-هیدروکسی کومارین با آلدهیدها محصول اصلی بیس کومارین  است که برخی از این روش‌ها در فصل اول اشاره شده است. در این تحقیق سنتز مشتقات پیرانو پیرانها بصورت تک مرحله ای از واکنش ۴-هیدروکسی کومارین و آلدهیدهای آروماتیک در حضور کاتالیزگر سدیم دی فنیل آمین-۴-سولفونات بررسی شده است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  سنتز مشتقات پیرانوپیرانها با فرمت ورد