دانلود پایان نامه شیمی : تهیه لاستیک نیتریل به روش پلیمریزاسیون امولسیونی و بررسی خواص آن

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 تهیه لاستیک نیتریل به روش پلیمریزاسیون امولسیونی و بررسی خواص آن

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

۱-۱-      مقدار آکریلونیتریل

با تنظیم مقدار آکریلونیتریل در ترکیب لاستیک نیتریل، نتایج مختلفی را می‌توان بدست آورد. به دلیل قطبیت آن، مقدار آکریلونیتریل چندین نقش کلیدی از جمله مقاومت نسبت به روغن‌ها و حلال‌ها، مقاومت سایشی و همچنین انعطاف‌پذیری در دمای پایین و دمای انتقال شیشه‌ای را ایفا می کند. غلظت بالاتر آکریلونیتریل مقاومت به حلال‌ها، روغن‌ها و مقاومت سایشی را بهبود می‌بخشد به علاوه سبب بالا رفتن دمای انتقال شیشه‌ای می شود. جدول ۱-۱ ویژگی‌های رایج بسیاری از پلیمرهای متداول لاستیک نیتریل را خلاصه کرده است. جهت پیکان‌ها دلالت بر بهبود در مقادیر را دارد.

 

۱-۲-      فرآیند تولید

به طور کلی همه لاستیک های نیتریلی توسط پلیمریزاسیون امولسیونی تولید می‌شوند. در این روش مونومرها در درون فاز آب، در حضور مواد فعال سطحی، آغازگر، عامل انتقال به زنجیر و برخی اجزای دیگر پلیمریزه می‌شوند. در این فرآیند به منظور حفظ کیفیت محصول، تبدیل مونومرها به کوپلیمر پیش از رسیدن به مقادیر بالا متوقف می شود.

محصول خروجی از راکتور که لاتکس خوانده می شود، متشکل از ذراتی با اندازه ۴۰۰-۱۰۰ نانومتر است که به طور یکنواخت در درون فاز آبی پخش شده‌اند. لاتکس معمولاً قبل از عملیات تکمیل‌سازی[۱] برای تهیه محصول خشک شده، در تانک اختلاط جمع می شود و در آنجا نمونه‌گیری و آزمایش می شود. در نتیجه برای تشریح فرآیند تولید لاستیک نیتریل می‌توان آن را به دو مرحله اصلی شامل پلیمریزاسیون و تکمیل‌سازی تقسیم کرد.

 

۱-۲-۱-        پلیمریزاسیون

پلیمریزاسیون لاستیک نیتریل به دو روش سرد و گرم انجام می‌گردد. در روش گرم دمای پلیمریزاسیون در محدوده °C30 تا °C50 قرار دارد و در روش سرد دمای پلیمریزاسیون بین °C 5 تا °C 15 می‌باشد. در ابتدا تکنولوژی اصلی برای پلیمریزاسیون امولسیونی به روش گرم بنیان گذاری شد ولی پس از به کارگیری شروع کننده‌های اکسیداسیون-احیا[۲] که اجازه می‌دادند پلیمریزاسیون در دمای پایین‌تر انجام شود، روش سرد کمی بعد از جنگ جهانی دوم توسعه یافت.

[۱] Finishing

[۲] Redox

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

تهیه لاستیک نیتریل به روش پلیمریزاسیون امولسیونی و بررسی خواص آن

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 تهیه لاستیک نیتریل به روش پلیمریزاسیون امولسیونی و بررسی خواص آن