دانلود پایان نامه رشته شیمی : مطالعه تئوری برهم­کنش در کلاسترهای H2SO4…HNO…(H2O)n (n = 0-2)

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مطالعه تئوری برهم­کنش در کلاسترهای H2SO4…HNO…(H2O)n (n = 0-2)

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

برهم­کنش­های پیکربندی (CI)

این روش بر پایه اصول تغییر می­باشد و مشابه روش هارتری – فاک می­باشد. تابع موج آزمایشی به صورت یک ترکیب خطی از دترمینان­ها به همراه ضرایب بسط تعیین شده و با توجه به مقدار مینیمم انرژی نوشته می­شود، که این فرایند به عنوان برهم­کنش پیکربندی (CI) شناخته شده است.

اوربیتال­های مولکولی استفاده شده برای ساختن دترمینان­های اسلیتری برانگیخته، از محاسبات هارتری- فاک گرفته شده است. زیروندS ، D، T بیانگر دترمینان­هایی است، که یا یکتایی، دوتایی و سه تایی و غیره­ی برانگیخته با پیکربندیHF می­باشند.

محاسبات برهم­کنش­های پیکربندی بسیار دقیق است ولی زمان محاسباتی آن طولانی می­باشد [۷].

   ۱-۲-۲-۴-۳)­ خوشه­های جفت شده (CC)

یکی از تکنیک­های زیبای ریاضی برای تخمین ارتباط الکترون­ها خوشه­های جفت شده می­باشد و  محاسبات خوشه­های جفت شده مشابه با محاسبات برهم­کنش­های پیکربندی هستند، که در آنها تابع موج، ترکیب خطی از آرایش­های زیادی است و مانند روش MP جزء روش­های غیر تغییری است.

انتخاب آرایش­ها در یک محاسبه­ی CC پیچیده­تر از روش CI است و همانند آن بر اساس برانگیختگی نام­گذاری می­شود؛ CCSD، CCSDT، و غیره [۲].

  ۱-۲-۳)­ روش­های تابعیت چگالی[۱]( DFT )

این روش­ها از بسیاری جهات شبیه روش­های آغازین می­باشند. حجم محاسبات آنها اغلب در حد محاسبات هارتری- فاک ( یعنی تقریبا کم حجم­ترین محاسبه روش­های آغازین) می­باشند. این روش­ها جالب و مورد توجه می­باشند و در آنها مفهوم هم­بستگی الکترونی ( این حقیقت که الکترون­ها در یک مولکول بر یکدیگر اثر متقابل لحظه­ای دارند و به صورتی حرکت می­نمایند که تا حد امکان از یکدیگر فاصله بگیرند.) به صورت صریح مورد استفاده قرار می­گیرد.

در روش هارتری- فاک از این مفهوم به این صراحت استفاده نمی­شود، بلکه فرض می­شود هر الکترون با یک چگالی الکترونی متوسط برهم­کنش دارد. در حالی­که در روش­های تابعیت چگالی DFT از برهم­کنش­های دو الکترون با اسپین مخالف صحبت به میان می­آید. این نگرش موجب می­شود که روش­های DFT نتایج دقیق­تری از روش هارتری- فاک با همان حجم محاسبات را ارائه دهند. دراین روش­ها تلاشی برای حل معادله شرودینگر و بدست آوردن تابع موج نمی­شود.

این روش­ها مبتنی بر قضیه­ای است که به موجب آن انرژی و تمام خواص الکترونی دیگر یک مولکول در حالت پایه، منحصرا به وسیله چگالی احتمال حضور الکترون ?(x,y,z) تعیین می­شود.

انرژی الکترون حالت پایه Egs تابعی از ? می­باشد وبه صورت Egs[?] نوشته می­شود. متاسفانه در این قضیه چگونگی محاسبه Egs از ? یا چگونگی پیدا کردن ? بدون یافتن تابع موج الکترونی ارائه نمی­شود [۴].

.۱ Density Function Theory

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

مطالعه تئوری برهم­کنش در کلاسترهای H2SO4…HNO…(H2O)n (n = 0-2)

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 مطالعه تئوری برهم­کنش در کلاسترهای H2SO4…HNO…(H2O)n (n = 0-2)