دانلود پایان نامه ارشد شیمی: واکنش تک ظرفی سه جزیی آریل گلی اکسال ها با سیکلو هگزان-۱و۳-دی اون درحضور آمونیوم استات در حلال آب اتانول، تحت شرایط رفلاکس

 پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 واکنش تک ظرفی سه جزیی آریل گلی اکسال ها با سیکلو هگزان-۱و۳-دی اون درحضور آمونیوم استات در حلال  آب اتانول، تحت شرایط رفلاکس

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۱٫ آب بعنوان حلال

تا همین اواخر استفاده از آب بعنوان حلال برای واکنش ­های آلی، محدود به واکنش­ های ساده هیدرولیز بود، براین اساس، معرف ها و کاتالیزورها در سنتز آلی، برای واکنش­ های بدون آب توسعه یافتند. چرا ما باید اکنون به فکر کشف مجدد واکنش­ هایی در آب باشیم که تا پیش از این در حلال­ های آلی مثل تولوئن، تتراهیدروفوران و دی کلرومتان به خوبی انجام          می شدند؟

چه مزایای بالقوه زیادی در جایگزینی این حلال­ ها و سایر حلال ­های غیر طبیعی با آب وجود دارد؟

واضح­ ترین دلایل این جایگزینی به شرح زیر است :

  1. از لحاظ هزینه، هیچ هزینه ای برای آب وجود ندارد.
  2. از لحاظ ایمنی، بسیاری از حلال ­های آلی مورد استفاده در آزمایشگاه ­ها بر عکس آب خطراتی مثل اشتعال، انفجار، ایجاد بیماری های سرطانی و… را دارند.
  3. صنایع شمیایی از عاملین اصلی آلودگی محیط زیست هستند. با افزایش فشارهای نظارتی متمرکز شده روی حلال های آلی، توسعه جایگزینی حلال­ های بی­ضرر از اهمیت زیادی برخوردار گشت.

به هر حال، فواید ذکر شده در بالا در هزینه ­های سنتز اثری ندارد. حتی یک کاهش کوچک در راندمان، عملکرد کاتالیزور، یا انتخاب­گری واکنش می­تواند منجربه افزایش قابل توجهی در هزینه و تولید زباله شود. خوشبختانه، از این نظر هم مزایای زیادی برای استفاده از آب بعنوان حلال در سنتز ترکیبات آلی وجود دارد  که می­توان به صورت زیر خلاصه کرد:

اول؛ فرآیند های تجربی ممکن است ساده شده و جداسازی ترکیبات آلی و بازیافت کاتالیست­ های محلول در آب و سایر معرف ها می تواند با یک فرایند جداسازی فاز ساده انجام شود.

دوم؛ استراتژی­ های حفاظت گروه برای گروه های عاملی حاوی هیدروژن اسیدی ممکن است کاهش یابد.

سوم؛ ترکیبات محلول در آب می­توانند در فرم ذاتی خود و بدون نیاز به تبدیل به مشتق آبگریز استفاده شوند، بعلاوه مراحل خسته کننده محافظت و محافظت زدایی از مسیر سنتزی حذف می شود.

چهارم؛ انحلال فقط در آب، اثرات مفیدی را روی سرعت و انتخاب پذیری بسیاری از انواع واکنش ­ها نشان داده است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 . اصول شیمی سبز .  آب، حلال سبز . واکنشهای چندجزئی . ایندول . کاربردهای داروئی ایندولها . روش های تهیه آریل گلی اکسال‌ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : واکنش تک ظرفی سه جزیی آریل گلی اکسال ها با سیکلو هگزان-۱و۳-دی اون درحضور آمونیوم استات در حلال  آب اتانول، تحت شرایط رفلاکس