دانلود پایان نامه ارشد شیمی : بررسی نظریه تابع چگالی تعادل­های توتومری هترو­آروماتیک­ها :مطالعه NBO

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی نظریه تابع چگالی تعادل­های توتومری هترو­آروماتیک­ها :مطالعه NBO

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

۱-۱      اهمیت روش­های محاسباتی در داروها

شیمی دارویی رشته­ای است که اصول شیمی و زیست شناسی را به کار گرفته و دانشی می­آفریند که در آن مواد درمانی حاصل می­گردند. از این رو متخصص شیمی دارویی نه تنها باید یک شیمی آلی­دان قابل باشد، بلکه باید اطلاعات اصولی در علوم زیستی به ویژه بیوشیمی، فارماکولوژی و فارماکوکینتیک داشته باشد. بر این اساس شاخه اصلی شیمی دارویی به تکوین داروها[۱] می­پردازد که در این شاخه، تسلط به علومی نظیر شیمی آلی، بیوشیمی، فارماکولوژی و بیوفارماسی ضرورت دارد. سنتز داروها، طراحی مولکول­های جدید، اصلاحات مولکولی به منظور بهینه کردن اثرات دارویی (قدرت، اختصاصیت، اصلاح خصوصیات فیزیکوشیمیایی، بهبود خصوصیات فارماکوکینتیکی) از موارد مهم در این شاخه از علم شیمی دارویی می­باشد.

امروزه روشی برای طراحی و ساخت داروهایی با بازده و تأثیر بیشتر ابداع گردیده است که در آن داروها می­توانند همزمان چندین پروتئین را هدف قرار دهند. این روش می­تواند در تولید داروهایی فوق­العاده گرانبها که برای درمان بیماری­های بسیار شایع مانند دیابت، فشارخون، چاقی، سرطان، شیزوفرنی و اختلال شخصیت دو بعدی به کار می­روند، موثر باشد.

استفاده از نرم­افزارهای مدل سازی مولکولی در این راستا بسیار کمک کننده می­باشد که خود به شاخه­ای به نام [۲]Computational Medicinal Chemistry تقسیم شده است که متخصصین شیمی دارویی می­توانند در این رشته فعالیت نمایند. این موضوع با علم [۳]Drug Design در هم آمیخته شده است.

در روش جدید داروهای اتوماتیکی با کامپیوتر بر اساس پایگاه اطلاعاتی بزرگ دارویی، اندرکنش­های دارو و هدف طراحی می­شوند. دانشمندان از قدرت شیمی محاسباتی برای طراحی ترکیبات دارویی استفاده می­کنند و سپس این داروها توسط متخصصین علم شیمی ساخته، آزمایش و در مطالعات بر روی مدل­های حیوانی که به بیماری­های انسانی مبتلا هستند، به­کار می­رود.

از سوی دیگر یک شاخه مهم شیمی دارویی، آنالیز مواد دارویی و شیمیایی می­باشد که با بهره گیری از دستگاه­های تعیین ساختمان شیمیایی نظیرNMR ،Mass ، IR و UV و نیز با استفاده از تکنیک­های پیشرفته آن­ها، می­تواند در تعیین ساختار مولکولی مواد شیمیایی و دارویی بسیار مهم باشد که این موضوع در پیدایش ترکیبات جدید با منشاء طبیعی بسیار سودمند است.

[۱]Drug Discovery

[۲] شیمی دارویی محاسباتی

[۳] طراحی دارو

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 بررسی نظریه تابع چگالی تعادل­های توتومری هترو­آروماتیک­ها :مطالعه NBO