دانلود پایان نامه ارشد حسابداری : بررسی رابطه بین توانایی مدیریت و پیش بینی سود- قسمت ۲

ی یکی از عوامل مهم توسعه در قرن حاضر می باشد. سرمایه گذاری نیازمند برنامه ریزی می باشد. برنامه ریزی، امکان بهره برداری مناسب از فرصت های موجود را فراهم می آورد.برای افزایش تاثیر برنامه ریزی بایستی توانایی پیش بینی صحیح و مستمر را بهبود بخشید. پیش بینی عنصر کلیدی در تصمیم گیری های اقتصادی می باشد. سرمایه گذاران، اعتباردهندگان، مدیریت و سایر اشخاص در تصمیم گیری های اقتصادی متکی به پیش بینی و انتظارات هستند. همچنین در نظر داشتن بودجه سالانه شرکت، پیش بینی تولید، فروش و سود هر سهم آن و کنترل بودجه در گزارش های میان دوره ای و اندازه شکل گیری پیش بینی ها، در تغییرات قیمت سهام تأثیربسزایی دارد. شاید بتوان مهم ترین عامل تأثیر گذار بر قیمت سهام را در پیش بینی سود هر سهم جستجو نمود. مهم ترین منبع اطلاعاتی سرمایه گذاران، اعتباردهندگان و سایر بهره گیری کنندگان از اطلاعات شرکتها، پیش بینی های سود ارائه شده توسط آنها در فواصل زمانی معین می باشد (ثقفی و تالانه ۱۳۸۵، علوی طبری و جلیلی ۱۳۸۵، باگینسکی و هاسل ۱۹۹۷).
با در نظر داشتن اینکه بهره گیری کنندگان از صورت های مالی، از سود پیش بینی شده توسط مدیران به عنوان معیاری جهت تصمیم گیری بهره گیری می کنند، بایستی پیش بینی سود را از زوایای مختلف مطالعه نمایند. افشای پیش بینی، دفعات پیش بینی و دقت پیش بینی مانند مورد هایی هستند که در این زمینه مورد توجه قرار می گیرند. یکی از عواملی که می تواند موردها مذکور را تحت تأثیر قرار دهد توانایی مدیر می باشد.
در این پژوهش با بهره گیری از الگوی تئوریکال تعمیم یافته توسط ترومن( ۱۹۸۶) به عنوان منبعی برای مطالعه، ارتباط بین توانایی مدیر و پیش بینی سود توسط مدیران مطالعه می گردد. نظاره توانایی مدیر به گونه مستقیم دشوار می باشد، در نهایت تئوری ترومن( ۱۹۸۶) معیار هایی برای توانایی مدیر شناسایی کرده می باشد.در آزمون های صورت گرفته توسط ترومن کار تجربی به ندرت دیده می گردد. آن چیز که در این پژوهش به آن می پردازیم، ارتباط بین توانایی مدیر و دفعات پیش بینی سود توسط مدیران می باشد.به مقصود ارزیابی اینکه آیا پیش بینی سود توسط مدیریت اطلاعات مفید را به بازار می رساند، ارتباط بین توانایی مدیر و دقت پیش بینی سود توسط مدیریت ارزیابی می گردد.
تعداد صفحه : ۱۱۵
قیمت : ۱۴۷۰۰تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد.

پشتیبانی سایت :        ****       minoofar.majedi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***