افزونه Advanced Custom Fields

یک افزونه حرفه ای با API های قدرتمند برای ایجاد زمینه های (field) مختلف است که به شما در شخصی سازی وردپرس کمک می کند !

این افزونه برای افرادی خوب است که حال و حوصله کد نویسی ندارند !

Advanced Custom Fields یک افزونه رایگان وردپرس است که به عنوان یک لایه ی GUI برای زمینه های سفارشی مورد استفاده قرار می گیرد . زمینه های سفارشی یک ویژگی بومی در وردپرس است که در برگه ها ٬ نوشته ها و نوشته های سفارشی نمایش داده می شود٬ هرچند که ظاهر این ویژگی بومی زیاد کاربرپسند نیست ! ACF از گروه های زمینه برای افزودن زمینه های بیشتر به برگه های ویرایش استفاده می کند !

گروه های زمینه – Field Groups؟

یک گروه زمینه شامل زمینه ی سفارشی ٬ مکان و تنظیمات نمایشی ست. هر گروه زمینه از تنظیمات نمایشی زمینه ها خود برای نمایش در برگه های ویرایش استفاده می کند.

زمینه ها – Fields ؟

در گروه زمینه ها شما می توانید زمینه های دلخواه خود را ایجاد کنید. به عنوان مثال یک گروه زمینه را “نویسنده” نام گذاری می کنیم  که  شامل دو زمینه است ” درباره نویسنده – بیوگرافی ” و ” تصویرک نویسنده” .

هر زمینه٬ آرایه ها (array) بسیاری در تنظیمات خود برای شخصی سازی دارد؛ مثلا نوع آن ( متن٬ جعبه ی علامت (check-box) ٬ ویرایشگر wysiwyg و .. ) ٬ مقدار پیش فرض٬ حالت الزامی و .. .

قوانین مکان – Location Rules !

این گزینه به شما این امکان را می دهد تا هر گروه زمینه را به برگه ی ویرایش خاصی نسبت دهید ! این مکان دهی می تواند بر اساس شناسه (ID) نوشته٬ طبقه بندی ها ٬ قالب بندی برگه و نوع نوشته باشد !

تنظیمات نمایشی – Display Options !

این گزینه زمانی که گروه زمینه در برگه ویرایش نوشته٬ برگه و.. نمایش داده می شود فعال می شود و به شما این امکان را می دهد تا المان ها برگه را مخفی کنید ! برای مثال ٬ شاید بخواهید زمانی که گروه زمینه نویسنده نمایش داده می شود ٬ بخش نویسنده ی پیش فرض نمایش داده نشود.

استفاده از ACF در پوسته ی سایت تان !

این افزونه از API های قدرتمندی استفاده می کند که می توانید با آن ها وب سایت خود را تا سر حد امکان شخصی سازی کنید!

خب حالا که با تعاریف اولیه آشنا شدید بریم سراغ آموزش ها !

ساخت یک گروه زمینه !

هر گروه زمینه می تواند شامل تعدادی زمینه باشد که در نوشته های مختلف بسته به قوانین مکان٬ نمایش داده شود.

Untitled

افزودن !

برای ایجاد یک گروه-زمینه بر روی دکمه ی “افزودن” کلیک کنید ! زمانی که شما یک گروه-فیلد را ویرایش یا ایجاد می کنید ۳ بخش مشاهده می کنید :

۱. زمینه ها

۲. مکان

۳. تنظیمات

Untitled3

عنوان

هر گروه زمینه نیازمند یک عنوان است. این عنوان در جعبه متا (metabox) نمایش داده می شود !

زمینه ها

در این قسمت شما می توانید زمینه های دلخواه زیادی را ایجاد کنید ! بر روی “افزودن زمینه” کلیک کنید تا بتوانید زمینه ی دلخواه خود را ایجاد کنید !

( می توانید زمینه ها را با بالا و پایین کشیدن مرتب کنید ) !

Untitled3

هر زمینه نیازمند یک برچسب ٬ نام و نوع است ! بقیه گزینه ها الزامی نیست.

برچسب زمینه ٬ نامی ست که شما به زمینه ی خود می دهید و آن را در برگه ویرایش مشاهده می کنید ! و در پوسته و API کاربردی ندارد !

نام زمینه ٬ همانند برچسب زمینه ست٬ اما در پوسته شما استفاده می شود تا زمینه را فراخوانی کند.

مکان

جعبه ی مکان این امکان را به شما می دهد تا سری قوانینی ایجاد کنید که زمینه هایی که ایجاد کردید در کدام برگه نمایش داده شوند !

Untitled3

اگر بر روی “و” کلیک کنید تمام گزینه ها باید برای نمایش گروه زمینه مهیا شده باشد اما اگر از طریق “یا” مکانی را اضافه کنید یکی از موارد هم مهیا باشد کافیست !

تنظیمات

برای هر گروه زمینه تعدادی گزینه برای شخصی سازی بیشتر وجود دارد ٬ مثلا گزینه اول ( شماره زمینه ) برای زمانی ست که چندین گروه زمینه در یک برگه دارید و می خواهید آن ها را به ترتیب مرتب کنید ! ( اگر ترتیب بندی ندارید آن را بر روی ۰ قرار دهید )

منبع از: همیار ورد پرس

 

دانلود افزونه

دانلود افزونه از مخزن وردپرس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *