دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی مواد تشکیل دهنده اسانس وعصاره چند گونه از گیاهان بومی شمال ایران مانند گونه گیاهی عشقه (Hedera Pastuchovii) ولیلکی ((GleditsiaCaspica وتعیین خواص ضدباکتریایی وآنتی اکسیدانی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 اثرات دارویی اسانس ها

۱-۲-۶-۱- اثرات گوارشی

مصرف خوراکی اسانس باعث تحریک ملایم غشاهای موکوسی دهان و دستگاه گوارش می شود. همچنین ایجاد احساس گرمی و افزایش بزاق را به دنبال دارد. به همین دلیل، اسانس ها به عنوان بادشکن و ضد نفخ موثرند. سایر اثرات گوارشی اسانس ها عبارتند از : ضد اسپاسم گوارشی و جلوگیری از اشتهای کاذب (اسانس زیره سبز [۱])، هضم کننده ( اسانس ترخون [۲]) ضد اسهال عفونی ( اسانس مرزه [۳]) و ملین (اسانس بهار نارنج[۴] ).

اثرات قلبی و عروقی

روغن های حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان از شکنندگی عروق و بروز سکته های قلبی جلوگیری می کنند.

اثرات تنفسی

از روغن های اسانسی حاوی سینئول، اوکالیپتوس، منتول و روغن لیمو در فرموله کردن داروهای بینی جهت درمان برونشیت و رنیت استفاده می کنند. هم چنین روغن اسانسی حاصل از گیاه لیمو[۵] به شکل استنشاقی جهت کاهش سرفه کاربرد دارد.

 

 

دیگر اثرات تنفسی اسانس ها عبارتند از : خلط آوری (اسانس زوفا [۶]) و ضد اسپام ریوی (اسانس درمنه دشتی[۷]) ]۱۰-۹[

اثر کاهش قند خون

ترکیب دی فنیل آمین موجود در روغن اسانس گیاه درمنه پایین آورنده قند خون می باشد.

اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی

یکی از بارزترین اثرات روغن های اسانسی ، اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی آنها است که در این مورد مقالات متعددی منتشر شده است]۲۱-۲۳[. باکتری های گرم مثبت در مقابل اثرات ضد میکروبی روغن های اسانسی حساستر از باکتری های گرم منفی می باشند ]۲۲[.

اثرات پوستی

به کارگیری روغن های اسانسی بر روی پوست سالم باعث تحریک و قرمزی، احساس گرمی، سوزش و به دنبال آن بی حس موضعی می شود، به همین دلیل از این ترکیبات به عنوان عامل ضد تحریک استفاده می کنند. برای نمونه از منتول به عنوان عامل ضد تحریک و ضد خارش موضعی بر روی پوست استفاده می کنند. سایر اثرات پوستی روغن های اسانسی عبارتند از : درمان لک های حاملگی و لک های آفتاب زدگی (اسانس لاواندولا[۸]) و درمان جوش های چرکی و اکنه (اسانس باریجه ).

 

علاوه بر موارد فوق روغن های اسانسی دارای خواص درمانی دیگری نیز می باشند که عبارتند از:

پایین آوردن چربی خون با استفاده از روغن اسانسی موجود در شوید[۹].

افزایش شیردهی با استفاده از روغن اسانسی موجود در رازیانه[۱۰].

درمان افسردگی با استفاده از روغن اسانسی موجود در گل سرخ[۱۱].

درمان آفت و تبخال با استفاده از روغن اسانسی گیاه مورد[۱۲].

۱-۳- عصاره گیری

۱-۳-۱- استخراج مواد متشکله دارویی

استخراج مواد موثره موجود در گیاه به وسیله ی حلالهای مختلف انجام می گیرد. عمل استخراج از زمانهای قدیم به ویژه در دوران جالینوس معمول بوده است. به طور کلی روش استخراج مواد موجود در گیاهان، به نوع بافت های گیاهی و ترکیبات گیاه بستگی دارد. انتخاب حلال خاص برای هر دسته از ترکیبات خام گیاهی بسیار مشکل است، زیرا همراه این ترکیبات مواد دیگری نیز وجود دارند که بر روی میزان حلالیت این مواد تاثیر می گذارند. به طور کلی بهترین حلالی که با آن می توان عصاره یک گیاه را بدست آورد متانول یا اتانول ۸۰% یا ۸۵% می باشد، زیرا محققین به این نتیجه رسیده اند که این حلالها می توانند ۸۰% مواد متشکله گیاه را در خود حل کنند. اتانول ۸۵% این مزیت را بر سایر حلال ها دارد که نشاسته موجود در گیاه به وسیله این حلال استخراج نمی شود.

 

 

 

۱-۳-۲- روش های عصاره گیری (استخراج)

روش کلاسیک خاصی  جهت به دست آوردن ترکیبات آلی موجود در بافت های گیاهی وجود ندارد،  ولی روشهای مختلفی وجود دارد که به نوع بافت های گیاهی و نوع ماده ی جدا شدنی بستگی دارد. قبل از این که مواد موثر را با این روش ها استخراج کنیم، بهتر است چربی ها و ترپن های موجود در بافت های گیاهی پودر شده را به وسیله دستگاه سوکسله با حلال های پترولیوم اتر و کلروفرم و یا سایر حلال های مناسب استخراج نمود.

روش خیساندن

عمل خیساندن یک روش قدیمی است که به وسیله آب یا حلال های مختلف صورت می گیرد. ابتدا گیاه مورد نظر را به صوت پودر در آورده و در یک فلاسک ریخته و مدت دو یا چهار روز (بر حسب نوع گیاه) روی تکان دهنده قرار داده و سپس صاف می کنیم. عمل خیساندن معمولاً برای آن دسته از گیاهان به کار می رود که ساختار سلولی کامل نداشته و یا فاقد ساختار سلولی می باشند. عمل خیساندن معمولاً در  oC 20- 15 و با چند حلال متوالی صورت می گیرد.

پرکولاسیون[۱۳]

در این روش بافت های گیاهی مورد مطالعه را به صورت پودر در آورده و در ظرفی به نام پرکولاتور ریخته و عمل عصاره گیری را انجام می دهند.

هنگام کار با پرکولاتور ، باید به نکات زیر توجه کرد :

شکل و اندازه پرکولاتور در نوع عصاره ی حاصل از گیاه دخالت دارد.

۱ Cuminum cyminum

                                                                                                                                                                                                                   ۲ Artemisia draconulus

                                                                                                                                                                                                                                    ۳Satureia Mantana

۴ Citrus aurantum

۵ Pumilia pine

۱ Hyssoupus officinalis

                                                                                                                                                                                                                                  Artemisia ciebery  ۲

۳ Lavandula

Ane thum graveolen 1

Foeniculum Vulgar 2

Rosa damascenae 3

Myrtus communis  ۴

percolation 1

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی مواد تشکیل دهنده اسانس وعصاره چند گونه از گیاهان بومی شمال ایران مانند گونه گیاهی عشقه (Hedera Pastuchovii) ولیلکی ((GleditsiaCaspica وتعیین خواص ضدباکتریایی وآنتی اکسیدانی

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 بررسی مواد تشکیل دهنده اسانس وعصاره چند گونه از گیاهان بومی شمال ایران مانند گونه گیاهی عشقه (Hedera Pastuchovii) ولیلکی ((GleditsiaCaspica وتعیین خواص ضدباکتریایی وآنتی اکسیدانی