پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تشکیل نانوترکیبات پرانرژی ۲و۲َ بی ۱ هیدروژن ایمیدازول با روش‌های محاسباتی

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۲-۱- زمینه تاریخی

اکتشاف نانولوله­های کربنی از علاقه­ی محققان به مواد کربنی پیرو سنتز ساختار­های قفس مانند به نام فولرنها در دانشگاه رایس به وسیله­ی کروتو، اسمالی و همکاران در دهه ۸۰ میلادی سرچشمه می­گیرد. در سال ۱۹۹۱ لیجیما در لابراتوار NEC در ژاپن، برای اولین بار نانولوله­های کربنی را با استفاده از میکروسکوپ انتقال الکترونی با وضوح بالا ۹(HRTEM) مشاهده کرد. همزمان ، دانشمندان روس در انستیتو شیمی­فیزیک مسکو مستقلاً CNT و کلاف­های نانولوله­ای را در مقیاس بسیار کوچکتری کشف کردند. هر دو گروه تحقیقاتی MWCNT  ها را مشاهده کرده بودند.

  

مدتی بعد، در سال ۱۹۹۲ گروه لیجیما۱۰ و بتون۱۱ در لابراتوار IBM برای اولین بار SWCNT  ها را مشاهده کردند.

در همان زمان، مطالعات تئوری زیادی انجام شد که پیش­بینی می­کرد نانولوله­ها می­توانند بر اساس ضخامت و کایرالیته­شان (چرخش شش­گوشه ها با تقید به محور اصلی نانولوله)  خاصیت فلزی یا نیمه­رسانایی داشته باشند.

این پیش­بینی­های تئوری مهیج علاقه­ی فوق العاده زیادی که CNTها در جامعه­ی تحقیقاتی به وجود آورده­اند و تلاش­هایی که دانشمندان برای غلبه بر مشکلات بزرگی که در آغار برای رشد، خالص­سازی و دستکاری CNTها داشته­اند را توجیه می­کند.

تنها چند سال بعد از کشف CNT ها در سال ۱۹۹۸ پیش­بینی­های تئوری مبتنی بر خواص الکترونیکی آنها با آزمایشاتی به اثبات رسید، و هم اکنون طیف بی­نهایت گسترده­ای از تحقیقات در زمینه ی نانو الکتریک، انتقال دارو و مواد پر انرژی با استفاده از CNTها در حال انجام است.{۱۶و۱۷}

  1. Single-Walled Carbon Nano Tubes
  2. Multi-Wall Carbon Nanotubes
  3. High Resolution Transmission Electron Microscope

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 محاسبات تئوری تابع چگالی

نانو لوله های کربنی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  مطالعه تشکیل نانوترکیبات پرانرژی ۲و۲َ بی ۱ هیدروژن ایمیدازول با روش‌های محاسباتی با فرمت ورد