پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 محاسبات انرژی آزاد گیبس برای تعویض مهمان در هیدرات گازی sI با استفاده از شبیه سازی دینامیک مولکولی

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۶-۱-۳- جدا­سازی دی­اکسید­کربن

حدود ۶۴ درصد از اثر افزایش گاز‌­های گلخانه­ای به دلیل انتشار دی­اکسید­کربن است که بیش از ۶ گیگا تن بر­سال است و به فعالیت‌­های انسانی نسبت داده شده است. با توجه به این که اثر گلخانه­ای باعث گرم شدن کره‌­ی زمین می­شود، کاهش مقدار دی­اکسید کربن منتشر شده در داخل جو چالش عمده‌­ی محیط زیست است. دی­اکسید­کربن را می­توان تا حدودی با استفاده از روش­‌های مختلفی همچون جذب شیمیایی در آمین یا جدا­سازی در لایه‌­ی میانی زمین و   اقیانوس­ها به دام انداخت. این قبیل روش­ها را می­توان با انتشار دی­اکسید­کربن در آب و با استفاده از یک فرآیند سازگار، با تزریق به عمق آب انجام داد. دی­اکسید­کربن تا عمق ۴۰۰ متری به آب تزریق می­شود و پس از آن با انحلال در آب به دام افتاده می­شود. در عمق بین ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ متر، دی­اکسید­کربن می­تواند در آب دریا به­طور غنی ظاهر شود و سپس با توجه به چگالی خود، در اعماق دریا ته­نشین شود، که در این­جا دی­اکسید­ کربن به مدت طولانی ثابت می­ماند. جدا­سازی دی­اکسید­کربن دریایی در حال حاضر در مرحله‌­ی آزمایش است و تحقیقات بیشتر در زمینه‌­ی حلالیت دی­اکسید­کربن، سرعت تشکیل هیدرات‌­های دی­اکسید­کربن و ثبات هیدرات دی­اکسید­کربن در حال انجام است [۱۱].

 

 

۱-۶-۱-۴- هیدرات­‌های گازی در صنعت غذایی

بلور­‌های هیدرات گازی فقط شامل آب خالص و مولکول مهمان هستند و ترکیب مواد تشکیل­دهنده‌­ی هیدرات گازی در بلور با مخلوط اولیه متفاوت است و این به­عنوان پایه‌­ی                                                    جدا­سازی مواد قرار می­گیرد. تشکیل بلور­‌های هیدرات در دمای بالاتر از نقطه‌­ی انجماد نرمال آب صورت می­گیرد که این مسئله باعث صرفه­جویی انرژی می­شود. در نهایت مواد بلورشده به­طور فیزیکی توسط سانتریفیوژ­‌های سبدی از محلول تغلیظ­شده جدا می­شوند. در نهایت بلور­‌های جدا شده با بالا­بردن دما و یا کاهش فشار یا ترکیب این دو عامل به آب و گاز تجزیه شده و گاز برای تشکیل هیدرات گازی بعدی وارد خط تولید خواهد شد.

 

۱-۶-۱-۴-۱- تغلیظ آب میوه­ها

از هیدرات گازی برای تغلیظ آب میوه­‌هایی نظیر سیب، پرتقال، گوجه­فرنگی تا گرفتن آب به میزان ۸۰ درصد استفاده می­گردد. تغلیظ محلول­‌های عصاره‌­ی قهوه، نیشکر، نمک طعام با تشکیل هیدرات گازی به­وسیله‌ی اکسید­اتیلن، تری­کلرو­فلوئور­متان، اکسید­پروپیلن، دی­اکسید­فلوئور و  متیل­کلراید صورت می­گیرد. همچنین در صنایع قند و شکر این فرآیند می­تواند جایگزین فرآیند تبخیر که انرژی بالایی دارد، شود.

 

۱-۶-۱-۴-۲- شیرین­سازی آب دریا

در فرآیند شیرین­سازی آب دریا با هیدرات گازی، گاز در فشار بالا به آب دریای نسبتاً سرد تزریق می­شود. مولکول‌­های آب و گاز ساختار شبکه‌­ای قفس مانندی را به وجود می­آورد که ناخالصی­ها و نمک به آن نمی­تواند وارد شوند. بلور­‌های هیدرات گازی از آب نمک باقی مانده جدا می­شوند. این بلور­ها برای جدا­سازی آب نمک چسبیده به آن­ها شسته می­شوند. سپس بلور­‌ها  ذوب­شده و گاز برای تزریق دوباره به اول خط بر­گردانده می­شود[۱۲]

 

 

۱-۶-۱-۴-۳- جدا­سازی آنزیم­ها

از هیدرات گازی می­توان در جدا­سازی آنزیم­ها از محلول استفاده کرد. برای این کار از    گاز‌­هایی شامل کلرو­دی­فلوئور­متان که یک گاز آب­دوست است و پروپان که یک گاز آب­گریز است، استفاده می­شود. آنزیم­‌هایی که مورد بررسی قرار گرفتند شامل آنزیم سیتو­کروم که آب­گریز است و از قلب اسب گرفته می­شود، و α-سیتوتیپسین است که آب­دوست بوده و از پانکراس گاو گرفته می­شود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

۱-۶- اهمیت هیدرات‌­های گازی

تشکیل هیدرات، چه به­عنوان یک پدیده‌­ی مضر در خطوط انتقال گاز و چه کاربرد‌­های آن در نگهداری و انتقال یا جدا­سازی مواد گوناگون مدّ نظر محققان است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  محاسبات انرژی آزاد گیبس برای تعویض مهمان در هیدرات گازی sI با استفاده از شبیه سازی دینامیک مولکولی با فرمت ورد