پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 طراحی و سنتز دو کاتالیزور نانو بر پایه MCM-41و کاربرد آن به­عنوان یک روش نوین سبز در سنتز پیریمیدین با استفاده از مشتقات مختلف چالکون به‌عنوان ماده اولیه

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۱        دستگاه ها و مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید محصولات

ساختار کلیه محصولات سنتز شده به وسیله طیف های IR،(۱H, 13C) NMR  و تعیین نقطه ذوب شناسایی شده­اند. این طیف­ها در بخش پیوست ارائه شده است. نقطه ذوب محصولات توسط دستگاه KRUSS اندازه­گیری شده است. طیف IR ترکیبات به وسیله اسپکتروفوتومتر TENSOR 27 و با استفاده از قرص KBr به دست آمده است. طیف های NMR ترکیبات به وسیله دستگاه NMR مدل BRUKER-400 MHz در حلال DMSO به دست آمده است. مواد شیمیایی استفاده شده در این پروژه، شامل مشتقات بنزآلدهید، مشتقات استوفنون، دی آمین­ها، سدیم کربنات می­باشد. حلال­های به کار رفته در واکنش­هاDMF  و اتانول ۹۶% می­باشد. کلیه مواد و حلال­ها از شرکت­های­ مرک (Merk) و لبا هند (Loba Hend) تهیه شده و خالص سازی بیشتری روی آن صورت نگرفته است.

۱-۲       کارهای سنتزی انجام شده در این پروژه

۱-۲-۱      سنتز MCM[1]-41

به یک بالن یک لیتری حاوی ۸۴۰ میلی لیتر آب مقطر، مقدار ۴ گرم  CTAB[2]می افزاییم. پس از انحلال کامل (یک ساعت) محلولی همگنی بدست می آید. در مرحله آخر ۱۶ میلی لیتر سدیم سیلیکات به عنوان منبع سیلیکاتی به مخلوط واکنش اضافه شده و پس از گذشت ۲۰ ساعت محصول واکنش صاف می گردد و با آب دیونیزه و اتانول به طور مرتب شستشو داده شده تا حالت بازی ترکیب حذف گردد. در این مرحله مواد مزو حفره سیلیکاتی (MCM-41) حاصل در دمای اتاق خشک شده و به منظور حذف مواد فعال سطحی در دمای ۴۵۰ درجه سانتیگراد کلسینه می شود.

۱-۲-۲     سنتزMCM-41 پی پیرازین

۵/۰ گرم از MCM به ۵ میلی‌لیتر اتانول در یک بالن اضافه و مخلوط شده، و در مرحله بعد داخل یک بشر کوچک ۳۵/۰ گرم از پی پیرازین به محلول اتانولی افزوده می شود تا به مدت ۳ تا ۴ ساعت هم بخورد. سپس حلال اتانول بوسیله روتاری جدا می شود.

– mobil composition of matter1

۲- cetyl trimethyl ammonium bromide

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 کاتالیزورهای نانو

ساختار پیریمیدین

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : طراحی و سنتز دو کاتالیزور نانو بر پایه MCM-41و کاربرد آن به­عنوان یک روش نوین سبز در سنتز پیریمیدین با استفاده از مشتقات مختلف چالکون به‌عنوان ماده اولیه  با فرمت ورد