دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی نظریه تابع چگالی تعادل­های توتومری هترو­آروماتیک­ها :مطالعه NBO

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

۱-۱     ­ معرفی پروتونیکس[۱]

پروتونیکس نام جدید فرآورده­هایی از پنتاپرازول به صورت محلول خوراکی آهسته رهش است. این دارو توسط شرکت داروسازی ویت تولید و توسط اداره نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده مورد تایید قرار گرفته است. این فرمولاسیون به درمان آن دسته از مبتلایان به رفلاکس معده به مری که قادر به خوردن قرص­های خوراکی نیستند کمک می­کند و بیماران می­توانند این محلول را در آبمیوه مخلوط و یا حتی می­توان آن را از طریق لوله نازوگاستریک به معده بیمار رساند و عوارض جانبی آن هم مثل فرمولاسیون قدیمی است.

این دارو به صورت اختصاصی پمپ  K+ ATPase  / +H را که مسئول ترشح اسید معده در سلول­های پاریتال است، مهار می­کند. این دارو پس از جذب از روده در سلول­های پاریتال پروتونه شده و به فرم فعال تبدیل می­شود و این فرم دارو به پمپ K+ ATPase  / +H متصل شده و ترشح اسید پایه وتحریکی را مهار می­کند. پروتونیکس(پنتوپرازول) بیشترین اثر خود را در محیط اسیدی (PH< ۳) اعمال می­کند و در PH های بالا غالباٌ به صورت غیر فعال در می­آید. پروتونیکس (پنتوپرازول) پمپ پروتون را به صورت برگشت ناپذیر مهار می­کند.

براساس گزارش تحقیق اخیر که در شماره­ی ماه مارس مجله­ی  clinical Endocrinology and Metabolism منتشر گردید، استفاده از ممانعت کننده­ی پمپ پروتون که پروتونیکس(پنتوپرازول) نام دارد می­تواند برای بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ مفید باشد. بعد از بررسی­های انجام شده، افزایش سطح گاسترین پلاسما و میزان انسولین و بهبود عملکرد سلول­های بتا مشاهده گردید. همچنین به طور قابل توجهی میزان هموگلوبین A1C نیز کاهش یافته بود. محققین نتیجه­گیری نمودند که درمان با پروتونیکس(پنتوپرازول) سبب افزایش میزان گاسترین و انسولین پلاسما می­شود و به این ترتیب سبب بهبود کنترل قند خون درافراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می­گردد.

نام ژنریک: پنتوپرازول سدیم

نام آیوپاک:   ۲-(۳-(۲,۲,۲-trifluoroethoxy)-2-methylbenzylsulfinyl)-1H-benzo[d]imidazole

فرمول شیمیایی: C16H14F3N3O2S

[۱] Prototonix

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 بررسی نظریه تابع چگالی تعادل­های توتومری هترو­آروماتیک­ها :مطالعه NBO